Atatürk ve Erdoğan'ı böyle gösterdiler

  • Ana Sayfa
  • Atatürk ve Erdoğan'ı böyle gösterdiler
Atatürk ve Erdoğan'ı böyle gösterdiler
Fransız sinema ve ses sanatçısı Nathalie Cardone'nin tanıtım klibinde Atatürk ve Erdoğan iyiler arasında gösterildi.Abone ol

Fransız sinema ve ses sanatçısı Nathalie Cardone, Kültürler Arası Elö projesi için hazırladığı tanıtım klibi olan New Generatıon (Yeni Nesil)'de 1900 ile 2012 arasında yaşanan bazı savaşlar ve katliamlar ile tarihe mal olmuş kişilerin görüntülerine yer verildi.

Klipte Atatürk ve Davos'ta İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres'e One Minute' çıkışıyla dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'İyiler' arasında gösterilirken, Adolf Hitler, Mussolini, Pol Pot, Ariel Sharon, George Bush 'Kötül texas seo er' arasında yer aldı. Klipte Nathalie Cardone'nin 2010 yılındaki İzmir ve İstanbul konserlerinin görüntüleri de yer aldı.

Arjantinli Devrimci Che Guevara'ya atfen söylediği Hasta Siempre Che Guevara şarkısıyla Fransa'da 800 bin albüm satan Fransız sinema ve ses sanatçısı Nathalie Cardone, 2010 yılında İstanbul ve İzmir'de konser vermiş ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı. Fransız sanatçı, Kültürler Arası Elö projesi için hazırladığı maxi single ve ilk tanıtım klibi henüz yayınlanmadı. Yönetmenliğini Orhan Varol yaptığı 'New Genaration Live Performance', bir belgesel klip izleniminde izleyicisi ile buluşacak. Klipte 1900 ile 2012 yılları arasında yaşanan bazı savaşlar ve katliamlar ile tarihe mal olmuş kişilere ve o zamanlarda çekilen görüntülere yer verildi. Bu klip, bazı kesimlerin hoşuna giderken, bazı kesimleri de kızdıracağa benziyor.

KÖTÜLER VE İYİLER

Yahudileri zorla trenlere bindirip gönderten Adolf Hitler ile Mussolini, Pol Pot, Ariel Sharon, George Bush 'Kötüler' arasında gösterildi. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Davos'ta İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres'e One Minute' çıkışıyla dikkat çeken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'İyiler' arasında gösterildi. Görüntülerde Arapların Bush'a ayakkabı fırlatılması, İngilizlere karşı silahsız mücadele ve sadece açlık grevi başlatarak Hindistan'ı özgüleştiren Mahatma Ghandi, Hitler'in Yahudi soykırımı yapan trenlerinin aksine barış treni görüntüleriyle bu klip dikkat çekti.

Sonuçta, savaş hiçbir zaman insanoğluna kazanç getirmemiş, hep üzüntü vermiştir.ö mesajı verilen klipte, yeni neslin savaş istemediği, barış, sevgi ve dostluk istediği vurgusu yapıldı.

Klip, Dünyada ve Türkiye de henüz televizyonlarda yayınlanmadan önce ilk kez Doğan Haber Ajansı tarafnıdan servis edildi. Şarkının Türkce sözleri ise şöyleKategori : GÜNCEL