ABD savaş gemisi ateş açtı

ABD savaş gemisi ateş açtı
Birleşik Arap Emirlikleri açıklarında bir Amerikan savaş gemisinin tehdit olarak gördüğü bir tekneye ateş açtığı belirtildi.Abone ol

İran’ın karasuları yakınlarında meydana gelen olayda ABD’nin tehdit olarak algılayıp ateş açmış olabileceği söyleniyor. Beyaz gövdeli tekne daha connecticut seo sonra Dubai’de balıkçıların kullandığı bir limana çekildi. 9 metre uzunluğunda dışarıdan üç motorlu teknenin sivil bir tekne olduğu, ancak İran Devrim Muhafızları’nın da Körfez’de hızlı sürat tekneleri bulunduğuna işaret edildi.
Bu arada ABD, Ortadoğu'ya göndereceği uçak gemisini planlanandan erken yollayacağını bildirdi.
ABD Savunma Bakanlığı Basın Sekreteri George Little, “USS John C. Stennis” gemisinin, Ortadoğu'dan dönecek geminin yerine yaz sonunda yollanacağını belirtti.
Little, yeni geminin planlanandan önce gitmesinin İran'la sorunlar ya da Suriye'deki olaylara karşılık olup olmadığına ilişkin bir soruya ise bunun "bir belirli bir ülke ya da tehditle ilgili olmadığı" karşılığını verdi.
Bölgede halihazırda iki uçak gemisi bulunuyor, ancak birinin USS John C. Stennis gemisi ulaşmadan dönmesi öngörülüyordu.Kategori : DÜNYA