Pepee cemaati çok kızdırdı!

Pepee cemaati çok kızdırdı!
İsmailağa Cemaati, çizgi filmin Alevilik propagandası yaptığını iddia ederek tepki gösterdi...Abone olFilmin Alevilik propagandası yaptığını ileri süren cemaat, özellikle filmdeki modern kadın görüntüsüne tepki gösterdi.

İsmailağa Cemaati’nin int google reklam ernet sitesinde “TRT Çocuk’ta Alevilik Propagandası” başlığıyla duyurulan yazıda şöyle denildi:

“Devletin TRT Çocuk kanalı, küçük zihinleri Alevilik propagandası, sihir ve büyü ile kirleterek şartlandırıyor. Öncelikle çizgi filmde, çocukların gelişimini doğru yönde etkileyecek hiçbir katkı yok. Tamamen zihin bulandırmaya yönelik yapımlar. (...) Çizgi filmin en ilginç tarafı da sözde iyilerin tarafında olup, kötüleri büyüleri ile durduran ‘Bilge Can Dede’... Karakterin tipi tam bir Alevi dedesi. Adı da zaten ‘can’ ve ‘dede’ kelimelerinden oluşuyor. Bildiğiniz gibi ‘can’ kelimesi Farsça’dan gelen ve Alevilerin çokça kullandığı bir kelimedir. Yani anlayacağınız, çizgi filmde büyü ve sihrin yanında tambir Alevilik propagandası yapılıyor.”Kategori : GÜNCEL