Sakarya İletişim iddialı geliyor!

  • Ana Sayfa
  • Sakarya İletişim iddialı geliyor!
Sakarya İletişim iddialı geliyor!
Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi, yeni yapısıyla oldukça iddialı geliyor. İşte Sakarya Üniversitesi'nin yeni yükselen yıldızı;Abone olSakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi, Türkiye'de ilk kez uygulanacak eğitim modeliyle şimdiden adından söz ettirmeyi başardı. 2013-2014 eğitim-öğretim döneminde eğitime başlaması planlanan İletişim Fakültesi'nde öğrenciler ayrıca fakültedeki atölyelerde çalışacak ve ekonomik açıdan da ailelerine Farmlik bağımlı olmaktan kurtulacak.

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Metin Işık, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayacak fakültenin bölge için çok önemli bir işlev göreceğini söyledi. Fakülte bünyesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Gazetecilik, Radyo-Televizyon ve Sinema ve İletişim Bilimleri olmak üzere dört bölümün açılmasının planlandığını ifade eden Işık, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ın özel ilgi ve desteği sayesinde fakülte için planlanan projelerin kısa sürede hayata geçirilerek, ülkemize model teşkil edecek bir sistemin ortaya çıkacağını söyledi.

ÖĞRENCİLER İÇİN UYGULAMA ALANI

Fakülte bünyesinde kurulacak tüm birimlerde öğrencilerin yer alacağı ve burada üretilecek uluslararası düzeydeki profesyonel işlerin döner sermalede değerlendirileceğini anlatan Işık, maddi kaynağın bir bölümünün öğrencilere pay edileceğini ve böylelikle öğrencilerin ailelerine ekonomik anlamda bağının en az düzeye idrileceğini ifade etti. Fakülte bünyesinde; Ajans İletişim  & Reklam Atölyesi ve İletişim Araştırmaları Merkezi'nin kurulacağını da söyleyen Işık, Kampüs TV ve Kampüs Radyo ile Gazete Kampüs sayesinde öğrencilerin öğrendiklerini uygulama fırsatı bulanacağını ifade etti.

İşte fakülte bünyesinde planlanan yeni projeler;

Kategori : GÜNCEL