Hakkari'de büyük operasyon!

Hakkari'de büyük operasyon!
Hakkari'de PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, 18 teröristin öldürüldüğü açıklandı.Abone olHakkari'de yol kesen PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 18 terörist öldürüldü.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde dün PKK'lılarla sağlanan sıcak temastan sonra çıka sağlık seo n çatışma sürüyor. Güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon da genişliyor. Yaklaşık 2 bin asker, korucu ve özel harekat polisi bölgeyi abluka altına aldı.

Sınır birliklerinden ve havadan PKK'lıların kaçabileceği bölgelere bomba yağdırılıyor.Şemdinli-Derecik karayolu üzerindeki Rüzgarlı ve Bağlar köyleri arasında yol kesip propaganda yapan PKK'lıların takibi sonrası sıcak temas sağlanmasıyla çıkan çatışma sürüyor. Bölgede güvenlik güçleri operasyonları genişletirken, Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanlığı ve Şemdinli 3. Dağ ve Komando Taburu'na bağlı sınırdaki topçu birliklerden çatışmanın yaşandığı bölgelere obüs atışları yapılıyor.

Bölge ayrıca Kobra helikopterleriyle de bombalanıyor. Yüksekova ve Şemdinli'den Sikorsky helikopterlerle de PKK'lıların kaçabileceği bölgelere özel eğitimli komandolar indiriliyor. Yaklaşık 2 bin asker, korucu ve özel harekat polisi tarafından abluka altına alınan bölgeden yoğun ateş sesi duyuluyor.

Kategori : GÜNCEL