İnce'den şok AK Parti iddiası!

  • Ana Sayfa
  • İnce'den şok AK Parti iddiası!
İnce'den şok AK Parti iddiası!
CHP’li Muharrem İnce, 1999 depreminden sonra İstanbul’da çadır alanı olarak 480 bölgenin ayrıldığını belirtti ve AK Parti'ye şok iddialarda bulundu.Abone ol

CHP’li Grup Başkanvekili Muharrem İnce, İstanbul’da 1999’dan sonra olası bir depremde önlem için toplam 480 çadır ve toplama alanı ayrıldığını hatırlattı.

Deniz Güçer'in haberine göre, İnce greek turist seo , geçtiğimiz hafta verdiği soru önergesini yanıtlayan Bakan Erdoğan Bayraktar’ın cevabında ise bu sayının 315 olarak yer aldığına dikkat çekti. İnce, “Bakan Bayraktar’ın cevabından öğreniyoruz ki, bu sayı geçen yıllar içinde 315’e düşmüş. Bu 165 alan nereye gitti? Buharlaştı mı? Yoksa rantlaştı mı?” dedi. Bu alanların akıbetlerinin Bakan Bayraktar tarafından açıklanması gerektiğini söyleyen CHP’li İnce, şunları söyledi:

“Şu anda 315 alanın özel mülkiyette, belediye ve Hazine’de olduğunu Bakan Bayraktar önergeye verdiği cevapta belirtmiş. Özel mülkiyetteki alanların olası bir depreme kadar başka bir amaçla yapılaşmaya açılıp açılmayacağını bilmiyoruz. Öte yandan buharlaşan 165 alanın ne kadarı özel mülkiyetteydi, ne kadarı devletin ve Hazine’nin elindeydi bunlarla ilgili de kesin bilgi yok. Bakan Bayraktar bunları açıklamalı. 315 alanın da buharlaşma ihtimali var mı açıkçası merak ediyorum” dedi. İnce, “Ayrıca 165 çadırkent alanının neden, nasıl ve kimlere verildiğini de soruyorum” ifadesini kullandı.

SADECE 991 BİN AFETZEDE ÇADIRKategori : POLİTİKA