Katil balina eğitmenine böyle saldırdı!

  • Ana Sayfa
  • Katil balina eğitmenine böyle saldırdı!
Katil balina eğitmenine böyle saldırdı!
Dev katil balina tarafından suyun altına çekilen eğitmen uzun süre ölüm kalım mücadelesi verdi. Abone ol

ABD'nin San Diego kentindeki SeaWorld Park ve Eğlence Merkezi, 2006'da meydana gelen bir olayın görüntülerini ilk kez yayınladı. Katil balina saldırısına uğrayan eğitmenin son anda hayatta kaldığı ortaya çıktı.

İŞTE O ANLAR

Olay, 6 yıl önce SeaWorld eğitmenleri greek turist seo nden Ken Peters'in 30 yaşındaki katil balina 'Kasatka' ile sudaki çalışması sırasında meydana geldi. Havuzda herşey olağan bir şekilde seyrederken 2,7 ton ağırlığındaki Kasatka aniden agresifleşti. Ken Peters'i bacağından ısırıp suyun altına çeken balina, uzun süre yüzeye çıkmadı. Panik yapmamaya çalışan Peters, bilincini kaybedip boğulmak üzereyken balina sakinleşti ve yüzeye çıktı. Nefes nefese kalan eğitmen, ayağını kurtardıktan sonra hemen havuzun kenarına kaçtı. Ayağından yaralanan Ken Peters, oksijen maskesi takılarak hastaneye kaldırıldı. Yaşananlar an be an kameralara yansıdı.

Ken Peters'ın, tedavisinin ardından SeaWorld'de çalışmaya devam ettiği bildirildi.

2010'DA YASAKLANDI

Uluslararası hayvanları koruma örgütü PETA, geçtiğimiz günlerde Seaworld gibi eğlence merkezlerindeki katil balinalara köle gibi davranıldığını, su tanklarında yaşamaya ve her gün gösteri yapmaya zorlandıklarını duyurmuştu. Orlando'daki SeaWorld şubesinde yaşayan Tilikum adlı balina 2010'da bir eğitmeninin boğulmasına yol açmış, bunun üzerine eğitmenlerin suyun içinde katil balinalarla birlikte numaralar yapması yasaklanmıştı.Kategori : DÜNYA